Spoty jesienne

Dni stały się krótsze, liście spadły z drzew, a krótkie koszulki zamieniły się w ciepłe sweterki i kurtki. To oznacza tylko jedno – zbliża się zima. Pogoda nie sprzyja aktywnościom na dworze, a tym bardziej w co raz zimniejszej wodzie. Co więc mają począć wszyscy pasjonaci kite i wind surfingu? W tym poście przedstawiamy Wam najlepsze miejsca w zasięgu Waszego portfela, do których wycieczkę możecie rozważyć, jeśli marzy wam się szaleństwo na falach.

1. Lo Stagnone, Sycylia, Włochy

Lo Stagnone na Sycylii to jedna z najpopularniejszych miejscówek dla miłośników sportów wodnych. Wiatr sięga tam 30 węzłów, a temperatura wynosi koło 20 stopni. Ta szeroka i płytka laguna, zamknięta jest z obu stron wyspami, dzięki czemu woda jest płaska, a kierunek wiatru pozostaje praktycznie niezmienny. Jest to dobre miejsce dla początkujących i średniozaawansowanych pływaków – woda nie przekracza 1,5 metra głębokości, dzięki czemu poczujesz się bezpieczniej.

2. Kos, Grecja

Jest to jedna z najbardziej wietrznych greckich wysp. Znajdziecie na niej kilka miejscowości, które świetnie nadają się na jesienny wypad na deskę. Zmieniająca się prędkość wiatru sprawia, iż jest to świetne miejsce dla osób na każdym poziomie zaawansowania. Najlepsze spoty ze świetnymi warunkami znajdują się w okolicy Kefalos, Marmari, Mastichari i Psalidi Temperatura wody i powietrze w okresie jesiennym to około 20 stopni, a średnia liczba dni deszczowych nie przekracza 9. Jest to bez wątpienia destynacja do rozważenia, jeśli planujesz śmiganie na falach w najbliższym czasie.

3. Fuerteventura, Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania.

Mimo iż najlepszy okres wiatrowy trwa do końca sierpnia, to ta hiszpańska wyspa nawet jesienią jest ciekawym kierunkiem dla miłośników wind i kite surfingu. Co roku Fuerteventura jest gospodarzem Pucharu Świata PWA. Temperatura powietrza w ciągu dnia nigdy nie spada tam poniżej 20 stopni. To kolejne miejsce, które zapewnia warunki dla każdego, bez znaczenia czy dopiero zaczynasz czy już pewnie czujesz się na desce. Nad ranem wiatr jest spokojny – idealny dla początkujących. Nie ma też wtedy zbyt dużych fal. Natomiast w ciągu dnia pogoda będzie sprzyjała bardziej zaawansowanych.

4. Soma Bay, Egipt.

Soma Bay to dobre miejsce dla początkujących. Zatokę otacza rafa koralowa i mnóstwo małych wysepek, które odgradzają ją od otwartego morza. Miejsce to cechuje się stabilnym wiatrem, płytką wodą, na której łatwiej będzie Tobie uczyć się nowych manewrów i dużą ilością wolnej przestrzeni. Oprócz tego możesz liczyć na dużo słońca i ciepła, dzięki czemu szaleństwa na desce będą jeszcze przyjemniejsze.

A Wy , macie jakieś spoty godne polecenia ? Dajcie znać w komentarzach 😉

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart
Scroll to Top